Sündmused


Jõgeva koolituskeskuse maalikursuse tööde näitus

4. mai 2015 kell 17.00
Pääse: tasuta


Ă•piringi koolitaja - Robert Suvi


Toetajad: Maaelu Arengu Euroopa, Põllumajandusfond ja Eesti Riik, Jõgeva Vallavalitsus ja MTÜ Jõgeva Koolituskeskus.


Näituse avamine 4. mail kell 17.00


Emadepäeva kontsert

7. mai 2015 kell 17.00
Pääse: tasutaKõiki emasid tervitab Jõgeva linnapea Aare Olgo


Endla Teatri lasteetendusetendus "Kaunitar ja koletis

13. mai 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


dramatiseerija Triinu Ojalo
lavastaja Birgit Landberg (TĂśVKA)
kunstnik Krista Tool
valguskunstnik Märt Sell
muusikaline kujundaja Sander Rebane

osades: Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Karl-Edgar TammÄrimehest isa elab pärast suure varanduse kaotust oma kolme tütrega tagasihoidlikku elu. Kuuldes heast võimalusest oma rahalist seisundit parandada, asub ta teele tähtsale kohtumisele, lubades tütardele kingitusi tuua. Noorim tütar Bella soovib üht ainsat roosi. Sellest soovist saavad alguse muinasjutu dramaatilised sündmused. Oma teekonnal satub Isa Koletise lossi ja leiab selle aiast roosi. Roosi murdmine on Koletise silmis kuritegu, sest ta armastab neid üle kõige maailmas. Oma isa elu päästmiseks saabub lossi kaunitar Bella. Ta leiab eest maagilise lossi ja Koletise, kes tundub esialgu hirmutav ja vastik, ent pikapeale saavad neist sõbrad. Kui aga Kaunitari isa raskelt haigestub, paneb see nende sõpruse ja läheduse proovile. Koletis lubab Bellal lossist lahkuda, seades sellega ohtu ka oma elu. Kas Bella tuleb lossi tagasi ja päästab Koletise?

Värvika lavapildiga lavastus tuletab suurtele ja väikestele meelde, et kõik pole alati nii, nagu esialgu paistab. Teinekord võib kole osutuda ilusaks ja vastupidi.


Endla Teatri etendus "Kõik naistest"

13. mai 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €


autor Miro Gavran
tõlkija Hendrik Lindepuu
lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas

osades Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Liina Tennosaar, Jaanus Mehikas

Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit.

Kõik naistest on eluline, lõbus ja üllatusi pakkuv lavastus, kus kolm näitlejannat kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu. Kõigil naistel alates lasteaiatüdrukutest kuni soliidses eas prouadeni vanadekodus on kõrged väärtushinnangud ja selge maailmapilt. Paraku takistavad elu pisiasjad neil ideaalide järgi elamast. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita, vabadust sõltuvuseta ega andestamist reetmiseta. Sõbralikult enesekriitiline lugu naiseks olemisest toob samaaegselt silmanurka pisara ja suule naeratuse.


Osta pilet


Tsirkus "Mir On Show"

10. juuni 2015 kell 18.00
Pääse: 5€ / Piletimaailmas 4,5 €


Osta pilet