Sündmused


V Jõgevamaa kunstnike ühisnäitus "Märk"

4. jaanuar 2015 kell
Pääse: tasutaNäitus "Hõbenõel"

2. veebruar 2015 kell 16.00
Pääse: tasuta


Vilve Undi moekollektsioonid


Näituse avamine toimub 2. veebruaril kell 16.00


Stand-up komöödia "Ott Sepp tõuseb üles" lisaetendus

4. veebruar 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €Lavaka lõpetamisest on möödas kümme aastat! Kümme pikka aastat on OTT SEPP vedanud riigiteatri rasket atra…

120 lõputut kuud oma elust on OTT SEPP igatsenud ja unistanud, ihanud teha midagi, mis muudab maailma ja pöörab pahempidi  Eesti huumorimaastiku…


Nüüd on aeg küps! OTT SEPP TÕUSEB ÜLES!

OTT SEPP tõuseb stand-up lavale ja viib ellu oma ammuse unistuse.

OTT SEPP pöörab Eesti stand-up komöödias uue lehe.

OTT SEPP pakub Teile elamuse, mida Te ei unusta järgmised 10 aastat!

OTT SEPA aitavad püsti: Mart Normet, Erik Moora, Karl Kermes.

OTT SEPA ülestõusu visualiseerib Mihkel Uba / Ghostwalker

OTT SEPA lava valmistavad ette POINT ja BLACKOUT / Enriko Valk, Petri Parrik, Karl Kermes

OTT SEPPA toetab DHL EXPRESS


P.S. Ülaloleva teksti on koostanud produtsent ja turundusmeeskond. Mis tegelikult laval juhtuma hakkab, seda ei tea mitte keegi, isegi Ott mitte.


Osta pilet


Klassikatäht Johan Randvere klaverikontsert

11. veebruar 2015 kell 18.00
Pääse: 5 € / 3 €Johan Randvere sündis 14.01.1990. Ta alustas klaveriõpinguid seitsmeaastaselt Võru Muusikakoolis, õpetajaks Merike Kapp ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks Marja Jürisson ja prof. Ivari Ilja. Aastal 2012 lõpetas Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias prof. Ivari Ilja juhendamisel. Hetkel jätkab Johan õpinguid Milaano G.Verdi nim. Conservatorios Valerio Premuroso klasveriklassis.


 Johan Randvere on edukalt osalenud rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel:  Noorte Muusikute Konkurss Siguldas 2005 ( II koht), Muusikakoolide vaheline konkurss 2006 ( I koht), Noorte Pianistide Konkurss  Jurmalas 2007 (finalistidiplom), Konkurss “Klaviermusik” Vilniuses 2008 ( I koht), Eesti pianistide konkurss 2008 ( finalistidiplom), konkursi “Con Brio 2008″ finalist, EPTA  konkurss Belgias 2010 ( II koht), Noorte Muusikute konkurss Catanias 2012 ( I koht). Konkurssil “Con Brio 2010″ saavutati trioga “Con Brio Trio” finaalis publikupreemia ja Holland Music Sessioni eripreemia.
Johan Randvere on andnud kontserte Eestis, Itaalias, Valgevenes, Soomes ja Hollandis. Ta on esinenud koos ERSO-ga, Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Maladzetsna Sümfooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Valgevene Raadio Sümfooniaorkestriga, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestriga, jt, dirigentideks Risto Joost, Toomas Vavilov, Tarmo Leinatamm, Grigori Soroka, Erki Pehk, Mihhail Gerts, jt.


Vana Baskini Teatri etendus "Kanuusõit algajatele"

25. veebruar 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 11 €


Kelmikomöödia


Autor: MIKE YEAMAN (Inglismaa)
Tõlkija: ANDRA AALOE
Lavastaja: EERO SPRIIT
Kunstnik: JAAK VAUS


Mängivad: ENE JÄRVIS, VÄINO LAES, AGNES AALISTE, VELJO REINIK, MARTIN KÕIV ja MADIS MILLINGOn näitemänge, mille žanrit on lihtne määrata: see on draama, see on komöödia, see tragikomöödia, see lihtsalt näidend... Aga on ka selliseid, mida niimoodi ühe sõnaga defineerida ei ole võimalik. Säärane lugu on ka Mike Yeamani (Inglismaa) kelmikomöödiaga „Kanuusõit algajatele“, mis esietendus Inglismaal South Shieldsis, teatris nimega The Customs House 2010. aasta juulis. Kelmikomöödia küll – seda sisu poolest, aga kohati võtab see draama värve, kohati pöörab situatsioonikoomikasse, lõpupoole võtab lausa farsi ilme, aga päris lõpus, kus tegevus jõuab kulminatsiooni, saab sellest järsku „must“ komöödia. Mike Yeaman segab neid žanre kerge ja mõnusa dialoogiga ning tulemus on erakordselt põnev ja naljakas.

„Kanuusõidu“ aluseks on käesoleva sajandi esimesel kümnendil toimunu – nimelt lavastas endine õpetaja ja vanglaametnik John Darwin Hartlepoolis kanuuõnnetuse ja jäi kadunuks peaaegu kaheksaks aastaks. Sündmus äratas Inglismaal sellist tähelepanu, et sellest kirjutati koguni romaan ja lavastati TV-seriaal. Ning seejärel tuli Mike Yeamani teatrile ümbertöödeldud versioon. Frank ja Beryl, kes ei ole enam kaugeltki esimeses nooruses, mõtlevad välja triki, kuidas pääseda finantsraskustest ja selle asemel veeta muretu vanaduspõlv lõunamaa sooja päikese all. Väga lihtne ja lollikindel: kui mees on suure raha eest kindlustatud ja juhtub näiteks kanuusõidul õnnetuse läbi hukkuma, siis saab naine hunniku raha. Frank peab surnu mängimiseks olema mõnda aega peidus – ka oma laste eest, sest turvalisuse huvides ei saa neile rääkida –, siis sõitma valepassiga kodust kaugele ära, ja kui rahad käes, siis lendab Beryl talle „paradiisi“ järele. Aga tegelikkuses ei lähe kõik sugugi nii libedalt. Abielupaari teele veereb aina uusi takistusi ja nende pettus ähvardab ka üsna tühiste juhuste läbi kohe-kohe ilmsiks tulla...


Osta pilet


Tantsuõhtu Karl Madisega

28. veebruar 2015 kell 20.00
Pääse: eelmüügis 10 € / 9 € ja kohapeal 12 € / 11 €Kohapeal avatud kohvik.


Osta pilet


Jan Uuspõld monokomöödias "Brüsseli kapsas"

4. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €

Autor: Rein PakkMäletate seda daami, kes eelmisel aastal küsis laval Jan Uuspõllu suu läbi, et “Miks mina?”.
Täna tuleb ta lavale tagasi, aga seda küsimust tal enam pole, sest ta kohtas välismaa meest!
Ja olete ehk tähele pannud, et välismaa meestel kaovad ka kõik küsimused niipea, kui nad kohtavad Eesti naist!? Küsimused tekivad neil hiljem…

Tule, vaatame koos, kuidas näeb välja Väike Eesti väga kaugelt vaadates. Uskuge, see pilt on… naljakas. Paksu Eesti metsa seest astuvad lavale Koidula ja Jannsen, Juuretis ja Viinakurat, Päts ja Baruto, Kalev ja võibolla ka tema poeg ning paljud teised märgilised tegelased. Läbi hüppavad ka Kilgid, Vooglaiud ja täiesti narratiivivabad poliitikud, ei puudu ka esimesed leedid ja viimased maanteeäärsed maasikamemmed.

“Brüsseli kapsas” on Jan Uuspõllu uus pöörane monoseiklus, kus Eesti naine küsib: Kes ma olen?
Vastus sellele küsimusele… olgu hoiatuseks igale välismaa mehele!

Osta pilet

ajalooline mängufilm "1944"

13. märts 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €

Režissöör Elmo Nüganen, stsenarist Leo Kunnas, operaatorid Rein Kotov ja Mart Taniel, kunstnik Kalju Kivi, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Kristian Taska.

Osades: Kristjan Üksküla, Kaspar Velberg, Maiken Schmidt, Hendrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Priit Pius, Märt Pius, Hendrik Toompere juunior, Gert Raudsep, Mait Malmsten, Peeter Tammearu, Ain Mäeots, Rain Simmul, Kristjan Sarv, Ivo Uukkivi, Andero Ermel ja teised.Elmo Nüganeni uus mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Film on valminud Eesti Filmiinstituudi, Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Eesti Kultuurkapitali ja erakapitali toel.


Teater "Ugala" etendus "Meremärgid"

18. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €

Lavastaja: Margus Kasterpalu
Kunstnik: Liina Tepand
Tõlkija: Inna Feldbach
Muusikaline kujundus Toomas Lunge


Osades: Kadri Adamson (külalisena) ja Meelis RämmeldÜks väike saar. Küllap on selliseid maailma eri nurkades palju. Paigad, mis keelduvad muutumast, kuigi maailm nende ümber muutub järjest kiiremini. Mehed on seal lüheldast kasvu ja kõhnad; pole ühtegi, kelle kehal oleks midagi muud peale sõudmiseks ja võrguvedamiseks vajalike saledate lihaste. Ka Colm on selline. Nad kõik on selle saare peal sündinud ja kellelgi pole tahtmist olla mujal kui mere ääres või merel. Enam lähemale merele minna ei saa, kui sa just ära ei upu, ja seda mõni neist igal aastal ka teeb.

Ühel pulmapeol näeb Colm linnatüdrukut. Ilusat tüdrukut, kelle sarnast muidu seal saarel juba ei kohta. Timothead. Aasta hiljem kirjutab Colm talle kirja. Ilusama, kui temasugusest lihtsast kalurist ealeski võiks oodata.


Osta pilet


Kaunimad laulud kinolinalt

25. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €Kaunimate Aastate Vennaskonna traditsioonilised naistepäeva- ja kevadkontserdid koosnevad sel kevadel maailma filmimuusika kaunimatest muusikalistest kaadritest.

Elustuvad nii lõbusate semude 17 kevadist hetke hommikueinel Tiffany juures kui meeliülendavad momendid Cherbourgi vihmavarjude all suurlinna tuledes, mil võid end ristiisa, võlur Ozi ja doktor Živagoga Ukuaru valssi keerutades tunda nii ilusana kui noor kevad!

Hannes Kaljujärve, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninovi, Jüri Lumiste ja Toomas Lunge vaimukad tõlgendused filmiviisidest muudavad kevade tuleku ja naistepäeva meeldejäävaks. Ei tunne Sind, kuid armastan ning Sinule kuuluvad mu unelmad, kuigi armastan kõiki naisi... Lisaks filmimuusade muusikale naerutab Kaunimate Aastate Vennaskond publikut humoorikate lugudega kaadritagustest juhtumustest.

„Kaunimad laulud kinolinalt“ on legendaarsel Kaunimate Aastate Vennaskonnal juba 8. kevadine üle-eestiline kontserttuur.


Osta pilet


Osta pilet