Sündmused


näitus "Põltsamaa linnu-lennult"

2. november 2015 kell
Pääse: tasutaI advendiküünla süütamine Jõgeva linna jõulukuusel

29. november 2015 kell 16.00
Pääse: tasuta


I advendiküünla süütavad EKBL Jõgeva Koguduse vaimulik Margus Kask, Jõgeva linna volikogu aseesimees Mai Treial ning Jõgeva abilinnapead Raivo Meitus ja Ants Prii.


Advendimeeleolu loob Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester. Dirigeerib Kristi Talistu.


Pärast advendiküünla süütamist algab kontsert Jõgeva Kultuurikeskuses. Laulab Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Dirigeerib Kaspars Putnins.


I advendi kontsert

29. november 2015 kell 17.00
Pääse: tasutaActionfilm "007 Spectre"

2. detsember 2015 kell 19.30
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Salapärane sõnum minevikust ajendab James Bondi alustama omavolilist missiooni, mis viib ta Méxicosse ja lõpuks Rooma. Seal kohtub Bond Lucia Sciarraga (Monica Bellucci), kurikuulsa roimari imeilusa ja kättesaamatu lesega. Bondil õnnestub pääseda salajasele kohtumisele ja veenduda SPECTRE-nimelise kuritegeliku organisatsiooni olemasolus.


Samal ajal seab Londonis asuva riikliku julgeolekuteenistuse uus juht Max Denbigh (Andrew Scott) kahtluse alla Bondi tegevuse tagamaad ja uurib sedagi, kui vajalik on tegelikult MI6, mida juhib M (Ralph Fiennes). Bond palub endale salaja appi Moneypenny (Naomie Harris) ja Q (Ben Whishaw) ning asub otsima Madeleine Swanni (Léa Seydoux), oma ammuse verivaenlase Mr White’i (Jesper Christensen) tütart, kes võib aidata tal kergitada SPECTRE-t ümbritsevat saladusloori. Palgamõrvari tütrena mõistab naine Bondi paremini, kui enamik inimesi seda iial teha suudaks.

SPECTRE tuumikule lähemale jõudes mõistab Bond, et teda ja sedasama vaenlast (Christoph Waltz), keda ta nüüd leida püüab, ühendab üsnagi sünge side.


mängufilm "Must alpinist" (Eesti 2015)

2. detsember 2015 kell 17.30
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev müstiline noortedraama eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.
Matkal oma kaaslastes pettunud ebapopulaarne grupijuht Olle jääb retke viimasel päeval mägedes kadunuks. Temaga rivaalitsenud vabameelse ja seiklusi hindava Eero juhtimisel laskuvad matkajad abi otsimiseks mägede jalamil asuvasse burjaatide külla. Vallandub kummaline ja terve mõistuse vastane sündmusteahel, mida näib dirigeerivat kadunud Olle.

Võõral maal ja võõra rahva hulgas tuleb lahendada ülesanne, mida matkajad esialgu ei taha, kuid hiljem enam ei oska lahendada.


Filmis mängivad Priit Pius, Rait Õunapuu, Hanna Martinson, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor, Vadim Andreev (Moskva) jt. Filmi stsenarist ja režissöör on Urmas Eero Liiv, operaator Ants Martin Vahur, kunstnik Katrin Sipelgas, heliooja Tiit Kikas, produtsent Anneli Ahven, tegevprodutsent Kaspar Kaljas. Filmi tootja on Kopli Kinokompanii, kaastootja Decima Rosa.


Rakvere Teatri etendus "Lumehelbeke"

9. detsember 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


Lavastaja: Eili Neuhaus
Kunstnik: Irina Marjapuu
Liikumine: Ljubov Bogdanova
Osades: Maarika Mesipuu-Veebel, Tiina Mälberg, Madis Mäeorg (kĂĽlalisena), Eduard Salmistu ning Esteetika- ja tantsukooli tantsurĂĽhm AmiciKaunis ja ehe muinasjutt KĂĽlmataadist ja tema tĂĽtrest Lumehelbekesest, kes otsib suuri tundeid.

Vahel harva liugleb Lumehelbeke kargel talvel inimeste maailma. Ăśhe kĂĽlma hetke jooksul saab teda isegi imetleda, kuid piisab puudutusest ja sulanud ta ongi. Nii on loodus seadnud. Mis juhtub aga siis, kui Lumehelbeke saab voli muutuda inimeseks? Mis juhtub, kui Lumehelbekese jäine sĂĽda sulatada ja tema hinges tärkab armastus? 

Lavastaja Eili Neuhaus: “Oled sa laps või täiskasvanu, igaüks meist vajab muinasjuttu. Sel lool on ilus sõnum, et meil peab alati leegike südames põlema.”


Osta pilet


Rakvere Teatri etendus "Must prints"

9. detsember 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 11 €


Lavastaja ja tõlkija: Gerda Kordemets
Kunstnik: Eugen Tamberg
Helilooja: Markus Robam
Osades: Liisa Aibel, Saara Kadak, Ăślle Lichtfeldt, Tiina Mälberg, Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer

Ma ei tea ega taha teada midagi sinu praegusest elust. Ma annan endale aru, et sa oled, sa naerad, sa nutad, kõnnid päikesepaistes, loed raamatuid, võib-olla koguni kirjutad raamatuid, heidad pikali kellegi käte vahel. Ainult vahetevahel öösiti, kui ma mõtlen, et sa elad praegu ja oled kusagil, poetan ma pisara.

Kaks sõpra ja konkurenti erinevad teineteisest nagu öö ja päev. Üks on edukas ja muretu, teine teel täiuslikkuse poole ja elus pettunud. Mitmete endiste ja praeguste naiste kaasabil vallandub kohati seebiooperlik ja hetketi isegi kriminaalse ülesehitusega pinev draama. Ja siis armub üks sõpradest teise tütresse.

On öeldud, et erootiline armastus valgustab ja pimestab; ta annab loomisvõime, kuid röövib selge pilgu. Iris Murdoch on laenanud Shakespeare'i suurtelt tragöödiatelt "keelatud armastuse" ning lisanud hulganisti Erose (erootiline armastus) ja Thanatose (kehastunud surm) väge. "Must prints" pühitseb eelkõige suurt armastust.

Iris Murdochi “Must prints” on mitme põlvkonna jaoks kultusromaan. Pealkiri viitab otseselt Hamletile, Shakespeare'i loodud musta rüütatud printsile. Rakvere Teatri lavale jõuab üldse esimene Murdochi lavaversioon Eestis.


Osta pilet


Jõulurahu väljakuulutamine kogu Eestile ning III advendiküünla süütamine Jõgeva linna jõulukuusel

13. detsember 2015 kell 16.00
Pääse: tasuta


EELK Peapiiskop Urmas Viilmaa kuulutab välja jõulurahu kogu Eestile. Jõulurahu tule ning III advendiküünla süütavad EELK peapiiskop Urmas Viilmaa, riigikogu esimees Eiki Nestor, Jõgeva linnapea Aare Olgo ja volikogu esimees Margus Kask.


Jõulurahu meeleolu loob Jõgeva Kammerkoor. Dirigeerib Margus Kask.


Pärast küünalde süütamist toimub Jõgeva Kultuurikeskuses kontsert. Esinevad Nele-Liis Vaiksoo ja keelpillikvartett "Prezioso".


Jõulurahu kontsert

13. detsember 2015 kell 17.00
Pääse: tasutaTsirkus "Santa Claus ja tema sõbrad"

16. detsember 2015 kell 18.00
Pääse: 5 €Osta pilet


Birgiti ja Jüri Pootsmanni jõulukontsert

22. detsember 2015 kell 19.00
Pääse: 11.90 € - 16.00 €


Telesaate “Eesti otsib superstaari” esimene ja viimane võitja astuvad koos lavale kordumatute jõulukontsertidega.
Kontserdil kuulete ilusamaid jõululaule läbi aegade, kuid ka väikest läbilõiget mõlema laulja tuntud lauludest ning Eesti popmuusika klassikast. Kuna Birgiti ja Jüri ühised suvelõpukontserdid aastal 2015 osutusid väga edukateks otsustati uue jõulukavaga inimestele veelkord rõõmu pakkuda. Üheskoos antakse 4 akustilist jõulukontserti koos kitarrist Peter Põderi ja Charles Aaron Zobeliga erinevatel klahvpillidel.


Osta pilet


Aastalõpupidu

30. detsember 2015 kell 20.00
Pääse: 15€ / 10€, samal päeval 18€ / 13€


Ă•htut juhib: Margo Hussar

Silmailu pakuvad Markus Koort ja Emili Selgis

Tantsuks mängib ansambel "Singapur"
Töötab Baar
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 23. detsembriks.


Komöödiateatri etendus "Kurt, tumm ja pime läksid kohtingule"

27. jaanuar 2016 kell 19.00
Pääse: 14 € / 12 €


Lavastaja: Rednar Annus

Kujundaja: Riina Vanhanen

Osades: Anu Saagim, Kristel Aaslaid, Triin Tulev, Diana Klas, Tarvo Krall, Veljo Reinik, Aleksander Ots.Harva, kui pealkiri nii täpselt komöödia sisu ära seletab. Kolm sõpra kutsuvad naised kohtamisele ja jätavad mulje, et nad ei olegi vigased – kolme peale on neil ju kõik meeled olemas. Ja oma pöörase plaani elluviimiseks neil fantaasiat juba jätkub.

Laurent Baffie näitemäng „Les Bonobos“ esietendus Pariisi Theatre du Palais-Royal’is 2011. aastal ja seda on menukalt mängitud paljudes maades.


NB! Piletid mĂĽĂĽgil ainul kultuurikeskuse piletikassas.