Sündmused


Näitus "Hõbenõel"

2. veebruar 2015 kell 16.00
Pääse: tasuta


Vilve Undi moekollektsioonid


Näituse avamine toimub 2. veebruaril kell 16.00


Jan Uuspõld monokomöödias "Brüsseli kapsas"

4. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €

Autor: Rein PakkMäletate seda daami, kes eelmisel aastal küsis laval Jan Uuspõllu suu läbi, et “Miks mina?”.
Täna tuleb ta lavale tagasi, aga seda küsimust tal enam pole, sest ta kohtas välismaa meest!
Ja olete ehk tähele pannud, et välismaa meestel kaovad ka kõik küsimused niipea, kui nad kohtavad Eesti naist!? Küsimused tekivad neil hiljem…

Tule, vaatame koos, kuidas näeb välja Väike Eesti väga kaugelt vaadates. Uskuge, see pilt on… naljakas. Paksu Eesti metsa seest astuvad lavale Koidula ja Jannsen, Juuretis ja Viinakurat, Päts ja Baruto, Kalev ja võibolla ka tema poeg ning paljud teised märgilised tegelased. Läbi hüppavad ka Kilgid, Vooglaiud ja täiesti narratiivivabad poliitikud, ei puudu ka esimesed leedid ja viimased maanteeäärsed maasikamemmed.

“Brüsseli kapsas” on Jan Uuspõllu uus pöörane monoseiklus, kus Eesti naine küsib: Kes ma olen?
Vastus sellele küsimusele… olgu hoiatuseks igale välismaa mehele!

Osta pilet

Trio Contemp kontsert (Ukraina)

10. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 7 € / 5 €


Vitali Kozitski (bajaan)
Tatjana Kozitskaja (kobza)
Natalja Geri (kobza)Trio "CONTEMP" (lüh. contemporary) asutasid 2013. aastal kolm Ukraina Riikliku Muusikakadeemia kasvandikku, kelle eesmärgiks on ukraina rahvapillide tutvustamine ning kontsertpillidena kasutamine. Muusikute käsutuses on unikaalsed, vaid nende tarbeks valmistatud instrumendid. Ansambli eriline kooskõla on vaimustanud nii Ukraina kui teiste riikide festivalipublikut. Trio noored muusikud on oma ala tõelised entusiastid, püstitades enestele uusi muusikalisi väljakutseid. Vaatamata ukraina rahvapillide kasutusele, on "Contemp" oma vaimult nüüdisaegne ansambel, sest uued on nii instrumendid, kui uudne on nende kooskõla ja trio repertuaar.


Viljandi Laste- ja Noorteteater "Reky" etendus "Vembu ja Tembu"

12. märts 2015 kell 11.00
Pääse: 5 €


Lavastaja: Kadri Paldra

Tantsud: Ulrika TolbergLõbusad ahvipärdikud Vembu ja Tembu seiklevad nüüd teatrilaval.
Lahe ja lustlik lugu valmis 1970 aastal Uno Leiese sulest ning on saanud eesti laste lugude klassikaks.
Vembu ja Tembu,tädi Prill, korravalvur, tüdruk ja teised vahvad tegelased ootavad teid teatrisse.


ajalooline mängufilm "1944"

13. märts 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €

Režissöör Elmo Nüganen, stsenarist Leo Kunnas, operaatorid Rein Kotov ja Mart Taniel, kunstnik Kalju Kivi, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Kristian Taska.

Osades: Kristjan Üksküla, Kaspar Velberg, Maiken Schmidt, Hendrik Kalmet, Karl-Andreas Kalmet, Priit Pius, Märt Pius, Hendrik Toompere juunior, Gert Raudsep, Mait Malmsten, Peeter Tammearu, Ain Mäeots, Rain Simmul, Kristjan Sarv, Ivo Uukkivi, Andero Ermel ja teised.Elmo Nüganeni uus mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

Film on valminud Eesti Filmiinstituudi, Kaitseministeeriumi, Kaitseväe, Eesti Kultuurkapitali ja erakapitali toel.


Teater "Ugala" etendus "Meremärgid"

18. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €

Lavastaja: Margus Kasterpalu
Kunstnik: Liina Tepand
Tõlkija: Inna Feldbach
Muusikaline kujundus Toomas Lunge


Osades: Kadri Adamson (külalisena) ja Meelis RämmeldÜks väike saar. Küllap on selliseid maailma eri nurkades palju. Paigad, mis keelduvad muutumast, kuigi maailm nende ümber muutub järjest kiiremini. Mehed on seal lüheldast kasvu ja kõhnad; pole ühtegi, kelle kehal oleks midagi muud peale sõudmiseks ja võrguvedamiseks vajalike saledate lihaste. Ka Colm on selline. Nad kõik on selle saare peal sündinud ja kellelgi pole tahtmist olla mujal kui mere ääres või merel. Enam lähemale merele minna ei saa, kui sa just ära ei upu, ja seda mõni neist igal aastal ka teeb.

Ühel pulmapeol näeb Colm linnatüdrukut. Ilusat tüdrukut, kelle sarnast muidu seal saarel juba ei kohta. Timothead. Aasta hiljem kirjutab Colm talle kirja. Ilusama, kui temasugusest lihtsast kalurist ealeski võiks oodata.


Osta pilet


Kaunimad laulud kinolinalt

25. märts 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €Kaunimate Aastate Vennaskonna traditsioonilised naistepäeva- ja kevadkontserdid koosnevad sel kevadel maailma filmimuusika kaunimatest muusikalistest kaadritest.

Elustuvad nii lõbusate semude 17 kevadist hetke hommikueinel Tiffany juures kui meeliülendavad momendid Cherbourgi vihmavarjude all suurlinna tuledes, mil võid end ristiisa, võlur Ozi ja doktor Živagoga Ukuaru valssi keerutades tunda nii ilusana kui noor kevad!

Hannes Kaljujärve, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninovi, Jüri Lumiste ja Toomas Lunge vaimukad tõlgendused filmiviisidest muudavad kevade tuleku ja naistepäeva meeldejäävaks. Ei tunne Sind, kuid armastan ning Sinule kuuluvad mu unelmad, kuigi armastan kõiki naisi... Lisaks filmimuusade muusikale naerutab Kaunimate Aastate Vennaskond publikut humoorikate lugudega kaadritagustest juhtumustest.

„Kaunimad laulud kinolinalt“ on legendaarsel Kaunimate Aastate Vennaskonnal juba 8. kevadine üle-eestiline kontserttuur.


Osta pilet


Osta pilet


Andrus Vaariku stand-up etendus "Mõtlemine on seks"

3. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €


LAVAL: Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater)


MÕTLESID JA KIRJUTASID: Andrus Vaarik, Paavo Piik, Henrik Kalmet (Tallinna Linnateater), Birgit Kermes, Karl Kermes POINT

PRODUKTSIOON: Karl Kermes, Enriko Valk POINT, Petri Parrik BLACKOUTAndrus Vaarik on tuntud ja armastatud näitleja, kes on võimekas koomikuna ning filigraanne ka draamarollides. Andrus Vaarik on loonud mitmeid värvikaid karaktereid ning vangistanud Eesti publiku südameid juba 33 aastat nii televisioonis kui teatrilavadel.

2015. aasta märts on märgilise tähendusega.

1. märtsil astub Andrus Vaarik publiku ette ilma rollita, ta tuleb iseendana!

Stand-up etendus MÕTLEMINE ON SEKS avab meid ümbritsevat maailma Andrus Vaariku pilgu, tunnete ja mõtete kaudu.

Kas see, mis toimub meie ümber on päriselt olemas?

Millised inimesed on näitlejad?

Kas pärast surma on veel elu?

Kuidas saavutada tasakaal?

Kas ebausk on ka usk?

Kas mõtlemist saab teeselda?

Kas Nietzsche feigib?

TÄHELEPANU!

MÕTLEMINE ON SEKS on etendus, kus seksi kasutame metafoorina, kuid erutus tekkib päriselt.

MÕTLEMINE ON SEKS on etendus, mis lisaks heale meelelahutusele võib avardada Teie (seksuaal) maailma.Rakvere Teatri lasteetendus "Buratino"

10. aprill 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


Muusikaline teatriseiklus

Lavastaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Kristi Leppik
Lauluõpetaja Kadri Kask
Tõlkija Eero Spriit
Muusika autor Olav Ehala
Laulusõnade autor Juhan Viiding


Mängivad Imre Õunapuu, Saara Kadak, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer, Helgi Annast, Liisa Aibel, Marin Mägi-Efert, Maarika Mesipuu-Veebel, Indrek Apinis ja Lauri Nebel (külalisena)


Buratino on tavalisest puuhalust voolitud eriline laps, kelle isaks on vana leierkastimees ja rändnäitleja papa Carlo. Buratino on koerusi täis ja talle meeldib oma pikka nina igale poole toppida. Samas on ta heasüdamlik, talle meeldib laulda ja ta tahab saada näitlejaks, sest näitleja toob inimestele rõõmu. Aga enne tuleb koolis käia ja just kooliminekust algavad Buratino seiklused. Selgub, et tee teatrisse võib teinekord käänuline olla ja kulgeda läbi Lollidemaa, Imede põllu, Konnatiigi ja isegi kõrtsi. Kui abiks on ootamatult leitud sõbrad ning lõbusad laulud, siis tasub see teekond ette võtta.


Etendus on kahes vaatuses, planeeritav pikkus 2 tundi. 


Rakvere Teatri etendus "Leping"

10. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 11 €


Lavastaja Indrek Apinis
Kunstnik Eveli Varik
Muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja
Tõlkija Hendrik Lindepuu
Osades Märt Avandi (Eesti Draamateater), Volli Käro

Üks vana mees on jäänud ühte vanasse hotelli kauemaks, kui planeeritud. Vana, stiilipuhas, hästi sisseseatud maailmavaatega vanakooli mees. Vähe on asju, mis suudavad teda üllatada. Hotellis on ka noor mees. Mees, kes oskab manööverdada, et hästi ära elada ja kes on valmis tegutsema, kuidas vaja. Tema oskab üllatada. Need mehed sõlmivad saatusliku lepingu.„Lepingu“ lavastuses saab teoks Märt Avandi ja Volli Käro ammune soov koos mängida. Võrdsete partneritena ja just Rakvere Teatris. Ajal, mil mõlemad meie teatri hingekirja kuulusid see ei õnnestunud, kuid nüüd on nad siin, et unistus täide viia.


Endla Teatri lasteetendusetendus "Kaunitar ja koletis

13. mai 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


dramatiseerija Triinu Ojalo
lavastaja Birgit Landberg (TÜVKA)
kunstnik Krista Tool
valguskunstnik Märt Sell
muusikaline kujundaja Sander Rebane

osades: Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Karl-Edgar TammÄrimehest isa elab pärast suure varanduse kaotust oma kolme tütrega tagasihoidlikku elu. Kuuldes heast võimalusest oma rahalist seisundit parandada, asub ta teele tähtsale kohtumisele, lubades tütardele kingitusi tuua. Noorim tütar Bella soovib üht ainsat roosi. Sellest soovist saavad alguse muinasjutu dramaatilised sündmused. Oma teekonnal satub Isa Koletise lossi ja leiab selle aiast roosi. Roosi murdmine on Koletise silmis kuritegu, sest ta armastab neid üle kõige maailmas. Oma isa elu päästmiseks saabub lossi kaunitar Bella. Ta leiab eest maagilise lossi ja Koletise, kes tundub esialgu hirmutav ja vastik, ent pikapeale saavad neist sõbrad. Kui aga Kaunitari isa raskelt haigestub, paneb see nende sõpruse ja läheduse proovile. Koletis lubab Bellal lossist lahkuda, seades sellega ohtu ka oma elu. Kas Bella tuleb lossi tagasi ja päästab Koletise?

Värvika lavapildiga lavastus tuletab suurtele ja väikestele meelde, et kõik pole alati nii, nagu esialgu paistab. Teinekord võib kole osutuda ilusaks ja vastupidi.


Endla Teatri etendus "Kõik naistest"

13. mai 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €


autor Miro Gavran
tõlkija Hendrik Lindepuu
lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas

osades Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Liina Tennosaar, Jaanus Mehikas

Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit.

„Kõik naistest“ on eluline, lõbus ja üllatusi pakkuv lavastus, kus kolm näitlejannat kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu. Kõigil naistel alates lasteaiatüdrukutest kuni soliidses eas prouadeni vanadekodus on kõrged väärtushinnangud ja selge maailmapilt. Paraku takistavad elu pisiasjad neil ideaalide järgi elamast. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita, vabadust sõltuvuseta ega andestamist reetmiseta. Sõbralikult enesekriitiline lugu naiseks olemisest toob samaaegselt silmanurka pisara ja suule naeratuse.


Osta pilet