Sündmused


näitus "Eesti klaveriehituse 232 aastat"

19. märts 2015 kell
Pääse: tasuta


mängufilm "Vehkleja"

1. aprill 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Režissöör: Klaus Härö

Stsenarist: Anna Heinämaa

Operaator: Tuomo Hutri

Kunstnik: Jaagup Roomet

Kostüümikunstnik: Tiina Kaukanen

Grimmikunstnik: Tiina Leesik

Produtsendid: Kaarle Aho, Kai Nordberg, Jörg Bundschuh, Ivo Felt

Näitlejad: Märt Avandi, Ursula Ratasepp, Hendrik Toompere, Jaak Prints, Kirill Käro, Lembit Ulfsak, Joonas Koff, Liisa Koppel, Ann-Lisett Rebane, Egert Kadastu, Elbe Reiter, Maria Klenskaja, Andres Lepik, Leida Rammo, Tõnu Oja.1952. aastal saabub Haapsallu meistersportlane Endel ja asub tööle kohaliku kooli kehalise kasvatuse õpetajana. Õpilastega kontakti saavutamine on introvertsele mehele esiotsa raske. Lisaks on sõjajärgsete katkiste perekondade lapsed tema jaoks harjumatud kaaslased.

Hoolimata kooli direktori vastuseisust õnnestub Endlil saada luba hakata lastele vehklemist õpetama. Pikapeale saab vehklemisest eneseväljendamise vahend lastele ja nende õpetajale, vastastikune teekond, mille käigus kosuvad ning tervenevad mõlemad osapooled.

Lüüasaanud koolidirektor hakkab Endli minevikus sorima, et selgitada välja miks ikkagi on Nõukogude Liidu meistersportlane väikelinna tulnud.

“Vehkleja” põhineb osaliselt Eesti sportlase ja treeneri Endel Nelise (1925-1993) elulool.


Andrus Vaariku stand-up etendus "Mõtlemine on seks ehk VANA JA VABA "

3. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €


LAVAL: Andrus Vaarik (Tallinna Linnateater)


MÕTLESID JA KIRJUTASID: Andrus Vaarik, Paavo Piik, Henrik Kalmet (Tallinna Linnateater), Birgit Kermes, Karl Kermes POINT

PRODUKTSIOON: Karl Kermes, Enriko Valk POINT, Petri Parrik BLACKOUT


Andrus Vaarik on tuntud ja armastatud näitleja, kes on võimekas koomikuna ning filigraanne ka draamarollides. Andrus Vaarik on loonud mitmeid värvikaid karaktereid ning vangistanud Eesti publiku südameid juba 33 aastat nii televisioonis kui teatrilavadel.

2015. aasta märts on märgilise tähendusega.

1. märtsil astub Andrus Vaarik publiku ette ilma rollita, ta tuleb iseendana!

Stand-up etendus MÕTLEMINE ON SEKS avab meid ümbritsevat maailma Andrus Vaariku pilgu, tunnete ja mõtete kaudu.

Kas see, mis toimub meie ümber on päriselt olemas?

Millised inimesed on näitlejad?

Kas pärast surma on veel elu?

Kuidas saavutada tasakaal?

Kas ebausk on ka usk?

Kas mõtlemist saab teeselda?

Kas Nietzsche feigib?

TÄHELEPANU!

MÕTLEMINE ON SEKS on etendus, kus seksi kasutame metafoorina, kuid erutus tekkib päriselt.

MÕTLEMINE ON SEKS on etendus, mis lisaks heale meelelahutusele võib avardada Teie (seksuaal) maailma.Rakvere Teatri lasteetendus "Buratino"

10. aprill 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


Muusikaline teatriseiklus

Lavastaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Kristi Leppik
Lauluõpetaja Kadri Kask
Tõlkija Eero Spriit
Muusika autor Olav Ehala
Laulusõnade autor Juhan Viiding


Mängivad Imre Õunapuu, Saara Kadak, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer, Helgi Annast, Liisa Aibel, Marin Mägi-Efert, Maarika Mesipuu-Veebel, Indrek Apinis ja Lauri Nebel (külalisena)


Buratino on tavalisest puuhalust voolitud eriline laps, kelle isaks on vana leierkastimees ja rändnäitleja papa Carlo. Buratino on koerusi täis ja talle meeldib oma pikka nina igale poole toppida. Samas on ta heasüdamlik, talle meeldib laulda ja ta tahab saada näitlejaks, sest näitleja toob inimestele rõõmu. Aga enne tuleb koolis käia ja just kooliminekust algavad Buratino seiklused. Selgub, et tee teatrisse võib teinekord käänuline olla ja kulgeda läbi Lollidemaa, Imede põllu, Konnatiigi ja isegi kõrtsi. Kui abiks on ootamatult leitud sõbrad ning lõbusad laulud, siis tasub see teekond ette võtta.


Etendus on kahes vaatuses, planeeritav pikkus 2 tundi.


Osta pilet


Rakvere Teatri etendus "Leping"

10. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 11 €


Lavastaja Indrek Apinis
Kunstnik Eveli Varik
Muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja
Tõlkija Hendrik Lindepuu
Osades Märt Avandi (Eesti Draamateater), Volli Käro

Üks vana mees on jäänud ühte vanasse hotelli kauemaks, kui planeeritud. Vana, stiilipuhas, hästi sisseseatud maailmavaatega vanakooli mees. Vähe on asju, mis suudavad teda üllatada. Hotellis on ka noor mees. Mees, kes oskab manööverdada, et hästi ära elada ja kes on valmis tegutsema, kuidas vaja. Tema oskab üllatada. Need mehed sõlmivad saatusliku lepingu.„Lepingu“ lavastuses saab teoks Märt Avandi ja Volli Käro ammune soov koos mängida. Võrdsete partneritena ja just Rakvere Teatris. Ajal, mil mõlemad meie teatri hingekirja kuulusid see ei õnnestunud, kuid nüüd on nad siin, et unistus täide viia.


Osta pilet


Aleksander Paal Quartett

16. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 7 € / 5 €


Aleksander Paal –  saksofonid

Holger Marjamaa – klaver

Heikko Remmel – kontrabass

Karl-Juhan Laanesaar – trummidKontsert kuulub Jazzkaar 2015 kontserdikavasse.

Loe lähemalt


Peeter Oja stand-up komöödia "Elamise kunst"

22. aprill 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €


Elamise Kunsti toovad publikuni:

Peeter Oja
Mart Normet
Erik Moora
Karl Kermes / POINT
Enriko Valk / POINT
Petri Parrik / BLACKOUTMõned inimesed ei oska elada. Kohe mitte kuidagi ei tule välja.
Peeter Oja oli ka kunagi selline. Aga õnneks enam mitte.
Ta on näinud nii head kui halba.
Ta on pidanud tegema raskeid valikuid.
Need on teinud ta tugevaks ja andnud talle julguse õigesti elada!
Ta elab nüüd uskumatult õigesti. Läbimõeldult. Veatult.  Alati!
Ta on justkui teiselt planeedilt. Ta on ebanormaalne mees. 
Vahel tekib lausa küsimus, et ega ta juut ei ole.


Osta pilet


Tantsuõhtu

24. aprill 2015 kell 20.00
Pääse: 12 €Broneeritud piletid palun välja osta hiljemalt 20. aprilliks.


Komöödiateatri etendus "Orav ja Ilves"

3. mai 2015 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €


Autor: Andrus Kivirähk
Osades: Andrus Vaarik ja Kaspar Velberg (Tallinna Linnateater)Jant ühes vaatuses, kestab üle ühe tunni
„Pühendatud Wabariigi aastapäevale ja Riigikogu valimistele, ja see ei ole orava- ega ilvesepartei reklaam. Oled eestlane või ei ole!“ Ivan Orav

On öö. President Ilves on Kadriorgu külla kutsunud  Ivan Orava – otse põrgust.  Talle teeb muret, et Evelin on korduvalt rääkinud kahest vene nimega meesterahvast, kes teda elevile ajavad. Ja kes oleks tibladega paremini kursis kui Ivan ise! Ta ilmubki otse maa alt ja avardab presidendi silmaringi nõukaja teemadel, mille nüansid on väliseestlasele tabamatuks jäänud.

Ilves: „Evelin räägib mulle neist pidevalt mingeid kummalisi lugusid, ise naerab, näost punane, aga mina ei saa aru, kes need isikud sellised on. Mõistad, Ivan, ma ei taha oma naise minevikus tuhnida, ma ei taha talle midagi ette heita, igalühel võib olla eelmiseid suhteid, aga ma tahan siiski teada… Ma tahan kindel olla… Miks ta mulle neist kogu aeg räägib? Kas suhted jätkuvad? Minu selja taga?“
Orav: „Toomas, ära mõtle välja, oma naise pärast võid sa küll päris rahulik olla! Nende poolt pole sul mingit ohtu karta.“


NB! Piletid ainult kohapeal


Endla Teatri lasteetendusetendus "Kaunitar ja koletis

13. mai 2015 kell 12.00
Pääse: 8 €


dramatiseerija Triinu Ojalo
lavastaja Birgit Landberg (TÜVKA)
kunstnik Krista Tool
valguskunstnik Märt Sell
muusikaline kujundaja Sander Rebane

osades: Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Karl-Edgar TammÄrimehest isa elab pärast suure varanduse kaotust oma kolme tütrega tagasihoidlikku elu. Kuuldes heast võimalusest oma rahalist seisundit parandada, asub ta teele tähtsale kohtumisele, lubades tütardele kingitusi tuua. Noorim tütar Bella soovib üht ainsat roosi. Sellest soovist saavad alguse muinasjutu dramaatilised sündmused. Oma teekonnal satub Isa Koletise lossi ja leiab selle aiast roosi. Roosi murdmine on Koletise silmis kuritegu, sest ta armastab neid üle kõige maailmas. Oma isa elu päästmiseks saabub lossi kaunitar Bella. Ta leiab eest maagilise lossi ja Koletise, kes tundub esialgu hirmutav ja vastik, ent pikapeale saavad neist sõbrad. Kui aga Kaunitari isa raskelt haigestub, paneb see nende sõpruse ja läheduse proovile. Koletis lubab Bellal lossist lahkuda, seades sellega ohtu ka oma elu. Kas Bella tuleb lossi tagasi ja päästab Koletise?

Värvika lavapildiga lavastus tuletab suurtele ja väikestele meelde, et kõik pole alati nii, nagu esialgu paistab. Teinekord võib kole osutuda ilusaks ja vastupidi.


Endla Teatri etendus "Kõik naistest"

13. mai 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €


autor Miro Gavran
tõlkija Hendrik Lindepuu
lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas

osades Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Liina Tennosaar, Jaanus Mehikas

Miro Gavran on tänapäeva üks populaarsemaid Horvaatia kirjanikke, kelle mitmekülgse loomingu hulka kuulub ligikaudu 40 näidendit.

„Kõik naistest“ on eluline, lõbus ja üllatusi pakkuv lavastus, kus kolm näitlejannat kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu. Kõigil naistel alates lasteaiatüdrukutest kuni soliidses eas prouadeni vanadekodus on kõrged väärtushinnangud ja selge maailmapilt. Paraku takistavad elu pisiasjad neil ideaalide järgi elamast. Armastust ei ole vihkamiseta, sõprust konkurentsita, vabadust sõltuvuseta ega andestamist reetmiseta. Sõbralikult enesekriitiline lugu naiseks olemisest toob samaaegselt silmanurka pisara ja suule naeratuse.


Osta pilet