Sündmused


Fotonäitus "Järvede kutse"

7. august 2015 kell
Pääse: tasuta
Fotonäitus „Lasteaed läbi kolme aastakümne”

9. september 2015 kell 11.00
Pääse: tasutaDokumentaalfilm "Arvo Pärt - isegi kui ma kõik kaotan"

10. september 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Intiimne ja tundlik portree heliloojast Arvo Pärdist, mis avab maestro elufilosoofiat, loometausta ning näitab lihtsaid hetki pere ja lähedastega. „Isegi kui ma kõik kaotan…,“ on Arvo Pärt oma töövihikusse kirjutanud. Maestro on aastaid pidanud päevikut, mida ta ise töövihikuteks nimetab. Just nendesse vihikutesse on ta kõrvuti tööga muusikaliste tekstide kallal kümnete aastate vältel üles kirjutanud oma mõtisklusi, kurvastusi, rõõme, leide, avastusi, muresid, üleelamisi – kõike seda, mida võib nimetada kunstniku siseeluks.Sääraseid vihikuid on paljude aastate jooksul kogunenud sadu. Need on tavalised noodivihikud, mille noodijoontele on püsima jäänud, justnagu jälg joontest tema peopesas, elujoon ja surmajoon, armastuse joon ja loomingu joon, mõistuse joon – kokkuvõttes pikk elutee. Filmis süveneb ja vaatab Arvo Pärt nendesse vihikutesse taas tagasi ning avab seeläbi isend hoopis intiimsemal ja isiklikumal moel, kui iial varem.


SĂĽgisealguse kontsert - Diana Klas ja JĂĽri Aarma

18. september 2015 kell 18.00
Pääse: 7 € / 3 €Kogupere animafilm "Oihh! Noa laev on läinud" 3D (2015)

25. september 2015 kell 16.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €
Seiklusfilm "Everest" (2015)

25. september 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Tõestisündinud loo põhjal valminud suurejooneline draama jutustab kahest ekspeditsioonist, mis jäid 1996. aastal Mount Everestile ühe kõigi aegade jõhkraima ja ohvrite rohkeima tormi kätte. 7 000 meetri kõrgusel merepinnast algab Surmatsoon, mille tingimustes hakkavad inimorganismi funktsioonid järkjärgult üles ütlema. Loo kangelastel tuleb neis üliekstreemsetes oludes teha ränkraskeid moraalseid valikuid ja üliinimlikke jõupingutusi. „See on valus, vaevarikas ja surmohtlik - miks sa seda teed?“, küsib ajakirjanik Jon Krakauer (Michael Kelly) Everesti baaslaagris õdusa tule ümber istuvatelt mägironijatelt. Vastused on sama erinevad kui alpinistid ise, ulatudes tagasihoidlikust ja vaesest postiljonist ambitsioonika ja rikka arstini.Põhiosa filmi võtetest toimus looduslikult rasketes tingimustes Nepalis Khumbu orus, Everesti baaslaagris ning Itaalia Dolomiitides. Filmi režissööriks on Islandi päritolu Baltasar Kormakur („2 relva“, „Salakaup“), kes on ka ise kirglik looduses seikleja. Filmi peategelasi kehastab terve armee Hollywoodi staare: Jason Clarke („Terminaator Genisys“), Josh Brolin („Ameerika gangster“), Jake Gyllenhaal („Brokebacki mägi“), Sam Worthington („Avatar“), Keira Knightley („Kariibimere piraadid: musta pärli needus“), Emily Watson („Laineid murdes“), Robin Wright („Kaardimaja“) ja Michael Kelly („Kaardimaja“).


Viljandi Lasteteater "Reky" etendus "Kessu"

30. september 2015 kell 11.00
Pääse: 5,50 €


Autor: Robert Vaidlo

Lavastaja: Kadri PaldraKessu on tavaline pikemat kasvu lĂĽhike plikatirts, kes kunagi midagi meeles ei pea aga kõike väga hästi mäletab.
Tripp, Kessu ustav sõber ja mängukaaslane on punase-valgevöödilise tuttmĂĽtsi ja punase kostĂĽĂĽmiga kloun. Nad elavad kuskil-miskil puiesteel tumerohelisega valgeks värvitud helekollases majas.
Kessule ja Tripile meeldib igasuguseid asju välja mõelda. Nende meelest ei ole ĂĽldse huvitav, kui kõik on nii, nagu on. Kessu ja Tripi arvates on palju põnevam ja tubli tĂĽki toredam, kui kõik on hoopis teisiti kui tavaliselt…


Kestvus 50 min.
Etendus al.3 eluaastast


Mait Malmsteni monoetendus "Fenomen"

1. oktoober 2015 kell 19.00
Pääse: 13 € / 10 €


Lavastaja: Madis Kalmet
Kunstnik: Ervin Ă•unapuu
Mängib: Mait MalmstenEkspertide komisjoni ette on toodud üks kummaline, erakordsete sisekaemuste ja elukogemustega mees, kellelt loodetakse vihjeid tuleviku sündmustele. Kardetakse suurt terrorirünnakut ning üritatakse kõikvõimalikelt allikatelt informatsiooni saada.

Kes on see salapärane, fenomenaalse elu- ja ajaloonägemusega mees? On ta tõekuulutaja või soolapuhuja, hull või geenius, prohvet või žarlatan? Mida kuulutab tema peapealepööratud ja üllatavate mõttekäikude jada? Kas inimkond ja kogu universum on liikumas lõpu suunas või hoopis oma alguse juurde tagasi?


Osta pilet: Piletilevi  Piletimaailm


Kuressaare Linnateatri etendus "Molly Sweeney"

21. oktoober 2015 kell 19.00
Pääse: 12 € / 10 €


Lavasraja: Peeter Tammearu

Kunstnik: Riina Vanhanen

Muusikaline kujundaja: Feliks KĂĽtt (Endla Teater)

Osades: Piret Kalda, Andres Raag (Tallinna Linnateater), Peeter TammearuNeljakümne ühe aastane Molly Sweeney on alates kümnendast elukuust olnud pime - ta tajub vaid veidike valgust. Ta on oma eluga rahul - tal on töö tervisekeskuses; Frank, kellega on hiljuti abiellunud; tal on hobid ja sõbrad. Pimedus ei häiri teda. Mollyst kiirgab enesekindlust, rõõmu ja rahu. See idüll muutub, kui abikaasa avastab kohalikust haiglast üksildase ja pisut allakäinud dr. Rice´i - kunagise tippkirurgi silmaoperatsioonide alal.

Kas doktor oleks valmis Molly läbi vaatama - isegi kui ta tema heaks midagi teha ei saa? Doktoris tärkab ammune kirg ennast selle operatsiooni läbi taas rehabiliteerida? Ta riskeerib ja sooritab lõikuse. Kas Molly nägemine taastub? Mida toob kaasa kohanemine uue maailmaga, inimestega, keda ta siiani on tundnud hoopis teises kontekstis? Kas see maailm võtab meid vastu? Kuidas peavad vastu meie suhted? Ja mis juhtub Ikarostega, kes riskides saavutada võimatut, lendavad liiga kõrgele?

Kõigil kolmel tegelasel on oma vaatenurk, omad ajendid ja lootused. Vaid tagajärg on üks...


Osta pilet


MTĂś Raaam etendus "Alustame algusest"

4. november 2015 kell 19.00
Pääse: 14 € / 11 €


Lavastaja: Adrian Giurgea (USA)
Kunstnik: Reet Aus
Helilooja: Ardo Ran Varres

Mängivad: Elina Reinold, Külli Reinumägi, Margus Prangel, Maarja Mitt, Egon Nuter ja Madis Metsamart"Alustame algusest (Circle Mirror Transformation)" on äsja Pulitzeri preemia võitnud noore näitekirjaniku Annie Bakeri näidend kohtumistest täiskasvanute draamaringis. Viis inimest, kes püüavad lahti harutada oma elu umbsõlmi, leiavad erinevaid mänge mängides üksteises uued pidepunktid, uued algused ja lõpud. "Alustame algusest" oli ka Vaba Lava uue teatrimaja avamisnädalavahetuse üks peasündmusi.


Osta pilet: Piletilevi  Piletimaailm