Sündmused


Esti Kittuse maalinäitus "Minu aed"

8. september 2014 kell
Pääse: tasuta


MTÜ KaRakTer etendus "Kükloop"

21. september 2014 kell 18.00
Pääse: 5 €

Kükloop: Aavo Soots
Sileen: Kaido Piiroja
Odysseus: Ivo Leek
Odysseuse laevamehed: Arvi Lemberg, Urmas Lindlo Hannes Tiinas, Tarmo
Truss, Üllar Heinsaar
Korüfee: Alina Klimova
Koor: Tea Parts, Helgi Koort, Külliki Heinsaar, Liivi Tuga, Hellja
Borozdina, Elin Lemberg, Riina Vaher, Vilve Tombach, Tanja Zalite

Tõlkijad: Ain Kaalep ja Ülo Torpats
Lavastaja: Tiit Alte
Lavastuse mentor: Üllar Saaremäe
Helikujundus ja näitejuht: Tiina Kippel
Grimmikunstnik: Alina Klimova

Etendus on valminud Eesti Harrastusteatrite Liidu lavastajaõppe
mentorprogrammi raames.Euripidese saatürdraama "Kükloop"

Odüsseus on Trooja sõjast naastes jõudnud tormivarju Sitsiiliasse, kus elutseb merejumal Poseidoni poeg  Polyphemos, kes on – kükloop. Kükloop, ainus koletis, ühesilmaline hiid, kes titaanide sõjast eluga on pääsenud,
toitub meelsasti inimlihast. Odüsseuse laevameeskonda ähvardab kuri saatus – saada kükloobi roaks. Mil viisil Odüsseus, tuntud kavalpea ja muide, Trooja hobuse idee autor, oma kaaslased, ja iseend, ja saarele vangi jäänud Sileeni, koos bakhantidega päästab - seda näete meie etenduses. Kükloobi ideoloogia – on ainus jumal Kõht – levib tänapäeva maailmas pidurdamatult ja Kuningas on sunnitud põgenema...


Vaata ka Facebooki


Sügise alguse kontsert

24. september 2014 kell 18.00
Pääse: 5 € / 3 €Tšellokvartett C-Jam esitab kaunist klassikat.


anima ja perefilm "Rio 2" (USA 2014)

28. september 2014 kell 14.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €Blu ja Pärl on loonud pere ning neil on nüüdseks kolm paigalpüsimatut linnupoega, kel tuleb lakkamatult silm peal hoida. Nüüd jätavad nad suurlinna selja taha ning suunduvad Amazonase ürgmetsa, kus ootab suguvõsa kokkutulek. Linnaelu mugavusega harjunud Blu leiab end ootamatult paigast, mis on tema jaoks täiesti tundmatu. Ning on sunnitud kohtuma kõige hirmuäratavama olevusega maamunal - enda äiaga. Üritades samal ajal kõigest väest, et ta ise ega tema pere ei langeks nende kurikavala vihavaenlase Nigeli põhjaliku kättemaksuplaani ohvriks.

"Rio 2" on "Jääaja" tegijate loodud lustiline animaseiklus, mis pakub veel rohkem nalja, seiklusi ja kaasahaaravaid laule kui 2011. aastal maailma vallutanud esimene film.

Jõgeva linna eakate sügispidu

2. oktoober 2014 kell 15.00
Pääse: tasuta
Esinevad Jõgevahe Pere seeniortantsijad, Siimusti kapell ning kaetud on kohvi- ja kringlilaud.

Jõgeva linna eakaid tervitab Jõgeva linnapea Aare Olgo.

Eakate päeva lõpetab Toomas Anni kontsert.


Viljandi Laste- ja Noorteteater "Reky" etendus "Pöial-Liisi"

13. oktoober 2014 kell 11.00
Pääse: 5 €

Hans Christian Anderseni muinasjutt.

Lavastaja: Kadri Paldra

Tantsuline liikumine: Ulrika Tolberg

Peaosas: Loreta Soosaar või Iris SeppMuinasjutt haprast ja armsast lilleneiust Pöial-Liisist, kes läbi seikluste jõuab oma unistuste maale.


VAT Teatri etendus "Karin ja Pearu"

15. oktoober 2014 kell 19.00
Pääse: 14 € / 12 €

A. H. Tammsaare teoste ainetel.

Autor: Andrus Kivirähk

Lavastaja ja muusikaline kujundaja: Aare Toikka

Kunstnik: Kaspar Jancis

Osades: Katariina Unt, Raivo Trass ja Meelis PõdersooTammsaare Karin ja Pearu – esimesel pilgul ei seo neid tegelasi justkui mitte miski. Kuid tegelikult on nad omal kombel hingesugulased. Kumbki ei sobitu kuigi hästi oma igapäevasesse keskkonda, mõlemad on pisut lapsemeelsed, mistõttu neid ei võeta enamasti kuigi tõsiselt. Nad on jonnakad ja äraarvamatud. Ikka ihkavad ja otsivad nad meeleheitlikult midagi uut ega soovi leppida olemasolevaga. Nad tahavad mängida ja elust rõõmu tunda, mitte Paaside kombel tööd tehes ja vaeva nähes vaguralt armastust oodata. Nemad tahavad kõike ja kohe ning nende armastus on nii suur, et viib trammi alla või kõrvetab hinge surmani. Tammsaare ei lase Karinil ja Pearul kordagi kohtuda. Meie anname neile selle võimaluse.


Osta pilet


Peeter Oja stand-up etendus "Kui loll võib inimene olla"

25. oktoober 2014 kell 19.00
Pääse: 15 € / 13 €

Autorid: Peeter Oja, Mart Normet, Erik Moora
Muusika: Sten Sheripov
Kunstnik: Mihkel Uba / Ghostwalker
Produktsioon: Karl Kermes / POINT2014. aasta augustis kogunes tuhandeid inimesi Eesti teatrisaalidesse teada saama, KUI LOLL VÕIB NIMENE OLLA… Lisaks sellele teadmisele said nad väga palju naerda!

Kuna Eesti teatrisaalid ei mahutanud augusti turnee jooksul kõiki soovijaid ära korraldab POINT oktoobris Peeter Oja stand-up etenduse LISATURNEE.
Peeter Oja värske, teravmeelse, täpse ja enneolematult avameelse stand-up etenduse „Kui loll võib inimene olla!“

2014. aasta kevadel läks Peeter Oja 40-ks päevaks kõrbesse paastuma ja Ülimat Tõde otsima. See oli ränk teekond…
Kuid, kui ta valgustatuna meie maailma tagasi jõudis, olid tema esimesed sõnad jalustrabavalt sügavad: „Mida aeg edasi, seda rohkem ma imestan, kui loll võib inimene olla.“

Stand-up etendus „Kui loll võib inimene olla!“ on elu parimas vormis Peeter Oja särav ja teravmeelne tõekuulutus elust Eestis, Eesti inimestest ja elust Peeter Ojana.

Peeter Oja on tuntud, armastatud ja vihatud, vilunud ühiskonnavaatleja, kelle kõrval kahvatub iga meie teadlane, ja kes teab, mis on Eestis mäda ammu enne seda, kui Marju Lauristin selle välja uurib.

Seekord ei räägi Peeter väga palju poliitikutest, vaid iseendast ja meist kõigist. Ta räägib minust ja Sinust. Aitab eneseabiõpikutest, sõbrannade ja naabrimeeste nõuannetest! Tule ja kuula, mida on meie kohta öelda tõelisel professionaalil.


Rakvere Teatri etendus "8 armastavat naist"

5. november 2014 kell 19.00
Pääse: 12 € / 10 €

Lavastaja: Eili Neuhaus
Kunstnik: Reili Evart
Tõlkija: Raimond Kaugver
Osades: Ines Aru (külalisena), Anne Veesaar (külalisena), Ülle Lichtfeldt, Marin Mägi-Efert, Maarika Mesipuu, Liisa Aibel, Helgi Annast, Silja Miks
See kõik on kui imeline muinasjutt:
Elas kord mees, tubli ja hea mees. Mehe ümber keerles kaheksa naist.
Naised tantsisid mehe ümber oma tavalist tantsu – elutantsu... Armastada, olla
armastatud, saada armastatuks. Saada, saada, ainult midagi saada ja saavutada!?

Elu aga tahab elamist - elul on omad plaanid.
Naer läbi pisarate võiks raputada, hoiatada - halvatud tunnete, jõuetu mõtlemise
ning loomuvastaseks muutunud elu eest.


NB! kuni 19. septembrini kehtib kõigile sooduspilet 10 €


Osta pilet


Pärnu teater "Endla" lasteetendus "Hiired pööningul"

11. november 2014 kell 12.00
Pääse: 6 €

Autor: Andrus Kivirähk
Lavastaja: Priit Loog
Kunstnik: Kaili Viidas
Valguskunstnik: Margus Vaigur
Osades: Ireen Kennik, Triin Lepik, Rauno Kaibiainen, Martin Tikk„Hiired Pööningul“ on lugu kahe hiire, tõugu ja nahkhiire elust pööningul. Hallhiir, tõuk ja nahkhiir elavad pööningul oma harjumuspärast rahulikku elu, kui äkki saabub nende juurde elama valge toahiir Nunnu, kes näeb maailma hoopis teistes värvides, keeldub reaalsusega leppimast ning pöörab nii mõnedki endiste elanike vaated pea peale. Lavastus räägib sõprusest, kadedusest, unistamisest, hirmudest ja andestamisest. 


Pärnu teater "Endla" etendus "Kvartett"

11. november 2014 kell 19.00
Pääse: 14 € / 12 €

Autor: Ronald Harwood
Tõlkija: Anne Lange
Lavastaja: Enn Keerd 
Kunstnik: Ingrid Proos (külalisena)   
Osades külalistena: Lii Tedre, Helene Vannari, Feliks Kark ja Raivo RüütelMuusikainimestele mõeldud vanadekodu iga-aastaseks traditsiooniks on kujunenud Giuseppe Verdi sünnipäeva tähistamine galakontserdiga. Selle omapärase maja kuulsaimad asukad on neli endist ooperilauljat, kes moodustasid kunagi kuulsa ja hinnatud kvarteti. Nende esituses oodatakse kontserdil üht katkendit “Rigoletto” ooperist. Kuulus kvartett on küll uuesti kokku saanud, ent omavaheline läbisaamine ei ole kiita. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud. Verdi galakontsert ja uus keskkond on aga hea võimalus ja põhjus pöörata oma suhetes uus lehekülg.  “Kvartett” on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama ning toob Endla lavale kokku armastatud vanema põlve näitlejad.

Osta pilet