Sündmused


Animafilm "Käsilased" (USA 2015) 3D

3. august 2015 kell 13.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Filmidest "Mina, supervaras" ja "Mina, supervaras 2" tuntud väikeste kollaste Käsilaste päris oma film pakub nalja ja närvikõdi igas vanuses kinosõbrale.Juba aegade algusest on maailmas elanud Käsilased ning teeninud kõige suuremaid pahalasi. Türannosaurusest Napoleonini on see uudishimulik hõim aidanud kõige suuremaid ja hirmsamaid kurjameid, kuid paraku pole Käsilased osanud oma juhte kuigi kaua hoida. Nüüd seiklevad alalhoidlik juht Kevin, teismeline mässaja Stuart ja armas väike Bob uue juhi otsingutel ümber maailma Antarktikast 60ndate New Yorki ja biitlite-maania aegsesse Londonisse välja. Võimalus töötada uue bossi heaks ja päästa käsilastesugu väljasuremisest avaneb maailma esimese naissoost superpahalase Scarlet Overkilli (Merle Palmiste) juures.

Jala panevad põntsuma ja pea kaasa nõksuma filmis kõlavad kõigile tuntud ja armastatud 60ndate hitt-laulud. Eesti vaatajate jaoks annavad filmitegelastele oma hääle Priit Võigemast Scarleti abikaasana, Tiina Tauraite kuningannana, Märt Avandi Walter Nelsonina, Haide Männamäe Madge Nelsonina, Maiken Schmidt Tina Nelsonina, Priit Pius Professor Fluxina, Tanel Saar Walter Nelson juuniorina, Ain Jürisson Krooni valvurina, jutustaja rollis on Tõnu Mikiver.

Lisaks eelmainituile teevad filmi eestikeelses versioonis kaasa ka Tiit Sukk, Kaspar Velberg, Helene Vannari, Mihkel Kabel, Allan Kress, Janek Sarapson, Maria Martin, Siim Rohtla, Inga Leetmaa, Gert Hatsukov, Aleks Tenusaar, Piret Jalakas, Jette Aus, Tobias Teder, Grete Hatsukov. Teostus: tõlkija Mihkel Mõisnik, dublaažirežissöör Margo Teder, helirežissöör Markku Tiidumaa, dublaažiprodutsent Jette Aus, dublaažistuudio Orbital Vox.


Terminaator Genisys (USA 2015) 3D

3. august 2015 kell 15.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Lavastaja: Alan Taylor                                                           

Osatäitjad: Emilia Clarke, Arnold Schwarzenegger, Jason Clarke, Jai Courtney                                                           

Tootja: Paramount PicturesTehnoloogiast küllastunud tänapäeva maailma kõnetav uus ja tormiline peatükk Terminaatori saagas hakkab hargnema aastast 2029, mil tsivilisatsiooni varemetel käib halastamatu sõda inimeste ja masinate vahel. Kui vastupanuliikumise juht John Connor (Jason Clarke) saadab seersant Kyle Reese’i (Jai Courtney) tagasi aastasse 1984 kaitsma oma ema Sarah Connorit (Emilia Clarke) tulevikust saabuvate tapjarobotite eest, paiskab ootamatu pööre sündmuste käigus kogu senise ajaliini ümber. Seersant Reese leiab end täiesti uuest mineviku versioonist, kus tuleb teha koostööd üllatavate liitlastega ning seista silmitsi uute vaenlastega. Kyle’i missiooniks pole ei vähem ega rohkem, kui määrata inimkonnale uus tulevik.

Hiilgavas füüsilises vormis Arnold Schwrzenegger astub Genisyse loos üles kahest ajaliinist pärit tegelaskujuna pakkudes vaatemängulist võitlust noore ja vana robotimudeli vahel. Sarjas „Troonide mäng“ lohede emana tuntuks saanud Emilia Clarke on Sarah Connori rollis üliveenev nii killer-roboteid maha kõmmutades kui vananeva T-800 ehk „Papi“ eest hella hoolt kandes. Filmi režissööriks on meisterlik Alan Taylor – mees, kel vöö vahel sellised hittsarjad nagu „Sopranod“, „Pöörased“ ja „Troonide mäng“.

Suurepärast actionit, huumorit ja üllatusi jagub filmis ohtralt, sekka on lisatud natuke mõnusat nostalgiat ja auavaldusi esimesele osale. Terminaatori vaimne isa, kahe esimese filmi stsenarist ja režissöör James Cameron („Titanic“, „Avatar“) on andnud uuele filmile oma õnnistuse öeldes, et tegu on filmi-frantsiisi tõelise taassünniga: „Terminaatori fännid on uuest filmist vaimustuses!“komöödia "Ted 2" (USA 2015)

3. august 2015 kell 18.00
Pääse: 2,50 €, pensionärile ja õpilasele 2,00 €, perepilet 5,00 €


Lavastaja: Seth MacFarlane

Osatäitjad: Mark Wahlberg, Seth MacFarlane, Amanda Seyfried, Liam Neeson                                                           

Tootja: Universal PicturesRežissööri, stsenaristi ja näitleja Seth MacFarlane’i ropusuine mängukaru nimega Ted tatsub õllepudelite kolinal tagasi kinolinale. Pöörase macho-komöödia järjes on parimad sõbrad John (Mark Wahlberg) ja Ted (hääl Seth McFarlane) ametis pereteemadega. Nimelt on endisest elumehest karu vahepeal veidi taltunud ja oma tüdruksõbra Tami-Lynni naiseks võtnud. Nüüd on aeg lapsuke saada. Palju õnne! Aga.. lapse eostamiseks on vaja leida spermadoonor. Ja kes oleks parim kandidaat? Muidugi neljakordne Super Bowli võitjast jalkatäht Tom Brady. Mõeldud-tehtud. Rämedat nalja hakkab saama nii spordistaari kui sõbrakeste endi kulul. Pärast hullu äpardust spermapangas, millega saab hakkama muidugi abivalmis sõber John, tuleb Tedil võtta ette kohtutee tõestamaks end kui täieõiguslikku isikut, kel on seaduslik voli adopteerida laps.

Lustlikult brutaalset otsekohesust, möllu, pulli ja popsu saab nii, et vähe pole! Meeleolukat kontrasti pöörastele sõbrakestele lisab alati väljapeetud ja väärikas Morgan Freeman („Shawshanki lunastus“) legendaarse inimõiguste valdkonna juristi rollis. Kõrvalosades astuvad üles veel sellised nimekad staarid nagu Amanda Seyfried („Les Miserables“), Giovanni Ribisi („Avatar“), John Slattery (“Mad Men“) ja Liam Neeson („Lego film“).Mart Sanderi mononäidend "Juhuslik nimetaja"

18. august 2015 kell 20.00
Pääse: eelmĂĽĂĽgist 10.- / 8.- ja 1 tund enne etendust 12.- / 10.-

Juhuslik nimetaja on modernne mononäidend, mis uuendab ühemeheshowde kontseptsiooni, kasutades lihtsaid kuid efektiivseid multimeedialahendusi. Materjali, mis pole veel lavale jõudnudki, on juba tervitatud kui innovatiivset ning piirenihutavat. See on valitud kahele juhtivale mononäidendite festivalile – UnitedSolo (USA) ja PerformNow (Shveits).Näidendit esitab selle autor, Mart Sander. Selle esietendus on planeeritud Haapsalu Rahvusvahelise Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali (HÕFF) raames aprillis 2015. Valminud on ühetunnine raadioteatri versioon.

Eraldatud poolsaarel elav alkohoolikust kirjanik, kes tormisel ööl sõpru külla ootab, saab tänu elektrikatkestusele olla ühenduses välismaailmaga ainult mobiiltelefoni kaudu. Sellisel ööl võib telefon olla parim sõber – kuid mitte täna. Vestlused oma naise, sõbra ja kummalise võõraga, kes nimetab end “uurijaks”, muutuvad järk-järgult aina veidramaks. Kas mängivad kõik temaga mingit õõvastavat mängu? Kas peaks vähem jooma? Või avab iga kõne uue ukse labürindis, millest väljapääsu ei ole.