browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jõgevamaa Rahvakultuurifestival

Posted by on 10. Jan 2014

31. mail 2014 toimub Jõgeva linnas Jõgevamaa Rahvakultuurifestival „Jõgeva ja Pedja vahel“.

Festival koosneb kahest peost – laulupeost ja tantsupeost, mida ühendab omavahel ühine teema ning mis haarab endasse koorilaulu, puhkpillimuusika, rahvatantsu, rahvapillimuusika ning rahvusliku käsitöö.

Laulupeo üldjuht on Janne Fridolin (1976), kes on lõpetanud  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi 2003.a. ja Kooridirigeerimise Cum Laude 2009.a. (prof. Ants Üleoja). Hetkel õpib doktorantuuris Tõnu Kaljuste ja Anne Türnpu juhendamisel. Janne Fridolini tihe koostöö lavastajate Eva Klemetsi ja Anne Türnpuga on kandnud vilja kolme lavastuse näol: “Pariisi linnas Londonis” (Veljo Tormise samanimelise kooritsükli lavastus, esietendus Veljo Tormise sünnitalus Kõrveaial 2010.a. augustis), “Ingerimaa õhtud” (Veljo Tormise kooritsükli lavastus koos ingerlastest ansambli Röntyshkaga, kontsert-etendused juunis 2012 Eesti Okupatsioonide muuseumis), lavastus “Tokerjad – Anija meeste mälestuseks” (Anija mõisas, august 2013). Kõik lavastused on olnud ka ühtlasi doktorantuuri loomingulised tööd, kus koorina on üles astunud Noorte Segakoor Vox Populi.

1998 – 2001 töötas segakooris „Noorus“ abidirigendina, 2002-2010 poistekoori Revalia dirigent. Alates 2006. a. juhatab Noorte Segakoori Vox Populi, alates 2012.a. Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori ja poistekoori dirigent. Janne Fridolin on ka Tallinna Rahumäe Põhikooli muusikaõpetaja ja sealse lastekoori ja mudilaskoori dirigent. 2008.a. tegutseb Eesti Muusikaõpetajate Liidus  juhatuse esimehena. 2002. a. premeeriti Janne Fridolini Heino Kaljuste nimelise fondi stipendiumiga. 2011.a. omistati talle Koorijuhi V Kutsekvalifikatsioon ja Eesti Kooriühingu Aastapreemia: Aasta Noor Dirigent 2010 aunimetus.

Laulupeole on oodatud kõik Jõgeva maakonna kooriliigid ja orkestrid.

Tantsupeo üldjuht on tantsuõpetaja ja koreograaf Ave Lääne (1985), kes on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsueriala ja õpib hetkel Tartu Ülikoolis kultuurikorralduse magistriõppes. Igapäevaselt juhendab ta segarahvatantsurühma „Torbikud“, noorte segarahvatantsurühma Jõgevamaa Gümnaasiumis, Jõgevahe Pere naisrühmi ning annab Jõgeva Põhikoolis rütmikatunde. Ave Lääne loodud tantsud on pälvinud mitmeid kõrgeid tunnustusi, millest viimane oli konkursi „Pärimuste päitsed“ esikoht. Lisaks tantsu loomis- ja õpetamiskogemusele on ta olnud mitme maakondliku tantsupeo ning ka I Eesti Naistetantsupeo lavastustoimkonna liige.

Tantsupeole on oodatud kõik Jõgeva maakonna tantsurühmad.

Kaks pidu lavastab ühtseks tervikuks Eva Klemets (1977), kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias lavastaja eriala. Aastatel 2004 – 2006 oli ta Tallinna Linnateatri lavastaja,  2007 – 2010 Vanemuise teatri näitleja ja lavastaja. Teatris NO99 töötab Klemets alates 2010. aastast. 2013. aastal oli Klemets nomineeritud Teatri Aastaauhindadel parima naiskõrvalosatäitja auhinnale (roll lavastuses “Suur õgimine”).

Lisaks Jõgevamaa kollektiividele on festivalile oodata ka Jõgeva linna sõpruslinnade Jonova, Karstadt´i, Keuru ja Kaarina kollektiive.

Lisaks koorilaulule ja rahvatantsule pöörab Jõgevamaa Rahvakultuurifestival tähelepanu ka rahvuslikule käsitööle. Kogu festivali ajal on võimalik külastada käsitöölaata, mida muusikaliselt ilmestavad Jõgeva maakonna rahvamuusikud.

Jõgevamaa Rahvakultuurifestivali tantsupidu toimub Jõgeva Põhikooli Piiri 1c hoone taga oleval staadionil ning laulupidu Rohu 10 hoone taga oleval haljasalal.

Kõik Jõgevamaa kollektiivid saavad end festivalile registreerima hakata Jõgeva Kultuurikeskuse kodulehel ( www.jogevakultuurikeskus.ee ) alates 15. jaanuarist 2014.

Comments are closed.